כתבות ומאמרים

משיק | תכנון שרשרת אספקה | ייעוץ לעסקים | ניהול לוגיסטיקה

שיחה עם אביב אשקלון, מנהל לקוחות בכיר, על SRM – ניהול יחסי ספקים

מאת: ירון פינצי, מנהל החדשנות בחברת משיק

בשנים האחרונות התפיסה המתגבשת בקרב השחקניות המובילות בשוק היא כי יחסי לקוח - ספק הם לא במעמד צד אחד. האמנם, על הספק חובת ההוכחה כנותן שירות גבוהה יותר אך מערכת היחסים מבוססת על הסכמים הדדיים ושיתוף פעולה. במערכת יחסים אופטימלית, מתקיים מצב של Win-Win, אך אנו יודעים שהמציאות אינה ורודה ולעיתים קרובות, כמו כל קשר, יחסי לקוח - ספק עולים על שרטון. כשזה קורה, שני הצדדים מפסידים זמן וכסף.
tpl

שיחה עם זיו אריאלי, מנהל לקוחות, על מעבר חברות לשירותי TPL

מאת: ירון פינצי, מנהל חדשנות בחברת משיק

בעידן שבו חברות מבינות שהמפתח לרווחיות ושרידות כלכלית הוא שכל חוליה בשרשרת האספקה בארגון תהיה מחד זולה ומאידך שירותית ואיכותית. כאשר גוף צד שלישי, לוקח על עצמו את שירותי הלוגיסטיקה עבור מספר חברות, הוא נהנה מיתרון הגודל ויכול לספק את השירותים במחיר נמוך וגמיש בהתאם לפעילות הלקוח שיחסוך ללקוח עלויות אחזקה, שטח תפעולי, שכר עובדים וכ'ו כך שהמחיר ישתלם ללקוח...
ניהול משברים

שיחה עם אריה בן שמואלי, מנכ"ל משיק, על התמודדות חברות עם משבר הקורונה

מאת: ירון פינצי, מנהל חדשנות בחברת משיק

המשבר הנוכחי מציב אתגרים חדשים בפני החברות בתעשייה ונראה עם בואו של הגל השני כי הוא כאן כדי להישאר. לפחות בטווח הקרוב. החברות נדרשות להגיב במהירות לשינויים ולאתגר את התהליכים הארגוניים המוכרים שהשתמשו בהם. תפסתי לשיחה את אריה בן שמואלי, מנכ"ל חברת משיק שמלווה ומייעצת לארגונים מובילים במשק על כיצד לצלוח את המשבר, למצוא הזדמנויות בתוך הכאוס, להכניס טכנולוגיות וחדשנות ועוד.