משיק זכתה במכרז של מינהל הרכש לאספקת מערכת לניהול מכרזים

שתפו באמצעות:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
מערכת מסוג זה תאפשר לייעל את התוצאות הכלכליות של המכרזים באמצעות הנגשת האפשרות לקיום הליך תיחור דינמי מתפתח, הליך שעד כה היה נגיש במכרזים ספורים בלבד. המערכת צפויה לחסוך לממשלה עשרות מיליוני שקלים מדי שנה

חברת משיק זכתה במכרז שפרסם מינהל הרכש הממשלתי במשרד האוצר למערכת לניהול מכרזים ותיחורים דינמיים (מקוונים).  מינהל הרכש הממשלתי מקדם בשנים האחרונות תכנית לחדשנות וטרנספורמציה דיגיטלית של תהליכי הרכש בממשלה, במסגרתה הוא מפתח ורוכש מערכות דיגיטליות, ובין היתר מערכת לביצוע תיחורים דינמיים. המערכת שנבחרה במכרז הינה בעלת טכנולוגיה חדשנית ותשמש את כלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך.

 

משרדי הממשלה מוציאים מידי שנה עשרות מיליארדי שקלים על רכישת שירותים וטובין לעשרות אלפי ספקים בתחומים שונים, ובהם ספקי מחשבים, ריהוט, ציוד משרדי, בינוי ושירותים שונים. מערכת מסוג זה תאפשר לייעל את התוצאות הכלכליות של המכרזים באמצעות הנגשת האפשרות לקיום הליך תיחור דינמי מתפתח, הליך שעד כה היה נגיש במכרזים ספורים בלבד. כתוצאה מכך, צפוי חיסכון שנתי של מיליוני שקלים ברכש הממשלתי, וכן גיוון גדול יותר של הספקים המתמודדים במכרזים, כאשר כל משתמש יוכל לבנות מכרז ולנהל תיחור בין הספקים וכך לייצר תהליך תחרותי מתקדם ושקוף.

 

״שימוש במערכת לניהול הליך תיחור דינמי מתפתח מוריד את עלויות הטובין והשירותים שהמדינה תקנה ב 10-20% בממוצע, כאשר בציוד מחשוב זה מוזיל עד לכדי כ25%״, אומר אריה בן שמואלי, מנכ״ל משיק. "מערכת זו כבר נמצאת בשימוש נרחב על ידי 100 לקוחות ישראלים וכ-25,000 ספקים שמחוברים אליה. המערכת אמורה להפוך למבצעית ברבעון הראשון של שנת 2022״. 

 

משיק הינה מחברות הייעוץ והטכנולוגיות המובילות בארץ בתחומי רכש, לוגיסטיקה ושרשרת אספקה. החברה מפתחת מערכות טכנולוגיות על ידי בית התוכנה Mashik-tech שבבעלותה. המערכות הטכנולוגיות שפיתחה, מותקנות כיום במאות חברות וארגונים מהגדולים במגזר הציבורי והפרטי – בנקים, חברות ממשלתיות, חברות פרטיות, עיריות וכיו״ב. בין 150 הלקוחות הישראלים שלה ניתן למנות את בנק ישראל, חברת החשמל, רפאל, אלביט מערכות, קבוצת קוקה קולה, בנק הפועלים, בנק לאומי, סולאראדג׳, אינטל, מקורות, ועוד. לחברה פריסה בינלאומית עם משרדים בישראל, בארה״ב ובאירופה והיא עובדת בשיתוף פעולה עם חברת הייעוץ הבינלאומי Kearny.