מי החברה שזכתה במכרז הממשלה לניהול מכרזים דינמיים מקוונים?

שתפו באמצעות:

הממשלה בחרה במערכת של חברת הייעוץ משיק ● המערכת מאפשרת תהליכי תיחור והגשת הצעות למכרזי ממשלה בצורה מקוונת ללא מגע יד אדם ● מנכ"ל משיק, אריה בן שמואלי: "המערכת תחסוך לממשלה עד 20% מהוצאות הרכש"

חברת הייעוץ משיק היא הזוכה במכרז של מינהל הרכש הממשלתי במשרד האוצר למערכת לניהול מכרזים מקוונים, דינמיים.

משרד האוצר ומשרדי ממשלה רבים מקיימים מכרזים אונליין – כשכל תהליך ההתחרות והגשת ההצעות מקוון – שבהם לוקחים חלק הספקים שרוצים להשתתף במכרז. המערכת נועדה להחליף את המערכת הקיימת, בחשב הכללי מערכת כרו"ז, זאת "במטרה ליצירת סביבת עבודה טכנולוגית מתקדמת שתאפשר ניהול מכרזים דינמיים, במגוון שיטות לייעול תהליכי הרכש בממשלה", כפי שצויין במסמכי המכרז.

הערך המוסף של המערכת החדשה הוא בכך שהיא מאפשרת להכניס מודולים כלכליים חדשים. כמו כן החידוש במערכת שהיא פתוחה לשימוש כל משרדי הממשלה, שמקיימים גם הם מכרזים מקוונים ייעודיים, בנוסף למכרזי הרוחב של החשב הכללי.

המכרז הוא חלק מתהליכי טרנספורמציה דיגיטלית, אותו מובילה מחלקת חדשנות ודיגיטל בחשב הכללי, בראשותו של אביתר פרץ. יצויין כי כל תהליכי המכרז, ניהולו ופיקוחו ימשיכו להיות באחריות הממשלה, שהיא למעשה הלקוח המרכזי של המערכת. לא ידוע על מתחרים נוספים שניגשו למכרז.

המכרזים המקוונים – תפסו תאוצה בשנים האחרונות

הממשלה מוציאה מידי שנה עשרות מיליארדי שקלים על רכישת שירותים וטובין מעשרות אלפי ספקים, והמכרזים המקוונים תפסו תאוצה בשנים האחרונות, כאשר היתרון המרכז בהם הוא שקיפות מלאה, אמון מלא של הספקים המתחרים במערכות שמנהלות את המכרז ללא מגע יד אדם. בכך מקטינים בצורה משמעותית את הליכי ערעורים על תוצאות במכרזים ששם אי אפשר לבצע הליך מקוון.

להערכת אריה בן שמואלי, מנכ"ל חברת משיק, מפתחת המערכת: "שימוש במערכות מכרזים מקוונים מוריד את עלויות הטובין והשירותים שהמדינה תקנה ב-10-20% בממוצע, כאשר בציוד מחשוב זה מוזיל עד לכדי כ-25%".

בן שמואלי ציין כי המערכת שזכתה במכרז פועלת כבר בשוק הישראלי אצל מאה לקוחות ישראלים ו-25 אלף ספקים שמחוברים אליה. הזכייה במכרז הממשלתי, תוסיף למערכת עוד ספקים, שיירשמו אליה וירצו להשתתף במכרזים דינמיים מקוונים. על פי התכנית, המערכת אמורה להיות מבצעית ברבעון הראשון של שנת 2022.

משיק היא חברת ייעוץ הפועלת בשוק הישראלי בתחומי רכש ולוגיסטיקה, וכן שרשרת אספקה. כמו כן יש לה בית תוכנה שפיתח את המערכת שזכתה במכרז.