אוטומציה במחסנים

אוטומציה במחסנים
שתפו באמצעות:

בסיס להצלחה באספקת מוצרים אונליין: אוטומציה במחסנים

לאורך כל השנים האחרונות, העולם עובר מקניות פיזיות בקניונים ובחנויות הרחוב, אל הקנייה ההמונית ברשת. כמובן שתהליך הדרגתי זה, קיבל תנופה עצומה עם פרוץ הקורונה והגבלות התנועה וההתאספות הפיזית. העסקים והחברות בארץ ובעולם כבר הבינו, שמי שרוצה להצליח ולשרוד, חייב לעבור למסחר איכותי אונליין, ולספק דרכו שירות מעולה ללקוחות. לכן אוטומציה במחסנים שמאפשרת לנהל מחסן סחורות איכותי, המספק את המוצרים ללקוחות באופן מדויק ומהיר, הפכה לאחת הדרישות החשובות בפתחה של 2021.

עליית מדרגה בעזרת רובוט מחסן שיתופי

רובוטים חכמים שעובדים ברציפות עם המתפעלים והמנהלים של המחסן, משדרגים משמעותית את ניהול המחסן ואספקת המוצרים ללקוח.

היתרונות של שילוב רובוטים אלו בעבודת ניהול המחסן רבים מאוד. בחשיבה הלוגיסטית של תכנון אוטומציה במחסנים, חשוב לבחור את הרובוטים המתאימים ביותר לדרישות החברה.

היתרון החשוב הראשון של הרובוטים השיתופיים הוא דווקא בהיבט הבטיחותי. הרובוט מאפשר התנהלות בידיים חופשיות, עבודת הליקוט הופכת לאוטומטית, וכך השמירה על בטיחות העובד מקסימלית בתנאים של ימינו.  הרובוטים מתוכנתים לעבוד עם אנשים, מאפשרים ניווט סביב למכשולים ועוצרים באופן מדויק.

אוטומציה במחסנים: יעילות כלכלית

בנוסף לכך, הרובוטים מאפשרים גמישות ונוחות כלכלית, מפני שהם ניתנים להשכרה בהתאם לעונות השיא של החברה. קיימים בשוק לא מעט מוצרים שנמכרים בכמויות גדולות בעונות מסוימות ופחות בתקופות אחרות בשנה.

היכולת להימנע מעלויות אחזקה גבוהות של מחסן מאובזר לאורך כל השנה, ולשכור ציוד נקודתית לעונות השיא, היא כמובן יתרון משמעותי.

היעילות מתבטאת גם באינטליגנציה המלאכותית של הרובוטים השיתופיים, שכן הם מסוגלים לקבץ את כל נתוני המחסן, לנתח ולהחליט בזמן אמת על אופן ניהול המשימות הנכון ביותר.

הם למעשה מסייעים בניהול המחסן, מעבר למלאכת הליקוט, מקבלים החלטות של נתיבי הליקוט האפקטיביים ביותר, ומאפשרים לעובדי המחסן לבצע את המשימות השונות באופן המהודק והיעיל ביותר.

כמובן שבשוק קיימות מערכות אוטומציה במחסנים, ניהול ובקרה מסוגים שונים. על מנת לנתח באופן מדויק את הצרכים של החברה שלכם, ואת המענה האופטימלי לסוג המוצרים, אופי המחסן, עונות השיא והמענה ללקוחות שלכם, חשוב לתכנן את תהליך האוטומציה עם חברה מנוסה שזהו תחום התמחותה, כמו חברת משיק המתמחה בניהול לוגיסטי מתקדם. נשמח לייעץ וללוות אתכם עד להגעה לביצועי המחסן האופטימליים שלכם.