שיחה עם אריה בן שמואלי, מנכ"ל משיק, על התמודדות חברות עם משבר הקורונה

שתפו באמצעות:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאת: ירון פינצי, מנהל חדשנות בחברת משיק

המשבר הנוכחי מציב אתגרים חדשים בפני החברות בתעשייה ונראה עם בואו של הגל השני כי הוא כאן כדי להישאר. לפחות בטווח הקרוב.
החברות נדרשות להגיב במהירות לשינויים ולאתגר את התהליכים הארגוניים המוכרים שהשתמשו בהם.
תפסתי לשיחה את אריה בן שמואלי, מנכ"ל חברת משיק שמלווה ומייעצת לארגונים מובילים במשק על כיצד לצלוח את המשבר, למצוא הזדמנויות בתוך הכאוס, להכניס טכנולוגיות וחדשנות ועוד. 

אריה, אתה מייעץ ללקוחות כבר שנים רבות , מה שונה התקופה הזו מבעבר?
ברור שתקופה זאת שונה מכל משבר כלכלי שהתרחש ב-100 שנים האחרונים. זהו אירוע משברי יוצא דופן שכל האנושות נתקלה בו ונאלצה להתמודד איתו. כמובן שגם בשרשרת האספקה האתגרים היו לא רגילים, מדרישה לאספקות ממדינות אדומות, תקשורת עם ספקים/לקוחות שעובדים מהבית, תיאומים עם ספקים שנהפכו למורכבים וחייבו יצירתיות ומציאת פתרונות לא שגרתיים. כל הקשיים הללו חייבו את הארגונים להתארגן בהתאם על מנת לא לפגוע באספקות ללקוחות השונים.
מהזווית של משיק, זאת תקופה ששינתה לחלוטין את אופן שבו נפגשים עם לקוחות קיימים וחדשים.
אם לפני הקורונה כל המפגשים היו מפגשים פנים אל פנים אז כיום רוב המפגשים הם מפגשי זום. מצד אחד ניתן להיפגש עם לקוחות בשתי קצוות הארץ בתוך זמן קצר ומצד שני האינטרקציה הבינאישית נפגעת.

לאיזו סוג חברות אתה ממליץ בתקופה זו לעבור פרוייקטים של התייעלות, חדשנות וכדומה?
בתקופה זאת שיש ירידה בפעילות כמעט בכל הסקטורים, הזמן שמתפנה הוא בהחלט הזדמנות שלא תחזור ויש לנצלה לחשיבה איך לשפר את הביצועים העסקיים. זאת העת לחשיבה מחוץ לקופסא ואימוץ פתרונות וטכנולוגיות שבעתיד יזניקו אותנו קדימה.
לטעמי, ההזדמנות הזאת מונגשת לחברות בכל הסקטורים – כל חברה שלא רוצה לשקוט על השמרים, צריכה לבחון פעולות שיאפשרו לה לקפוץ לשלב הבא בהתייעלות הארגונית (רובוטיקה, מחשוב וכו'). דווקא בתקופה זו, הצלחנו לגבש ביחד עם מספר לקוחות שלנו, תוכנית להגדלת תפוקות וייעול של תהליכי העבודה באמצעות הכנסה של טכנולוגיות מתקדמות.

"לקחנו על עצמנו לארגן אחת לחודש פורום שבו בעלי תפקידי מפתח, נפגשים עם בכירים מחברות דומות ומקיימים רבי שיח על מנת לשתף הצלחות ואתגרים שחוו. במסגרת רבי השיח עלו פתרונות רבים ומגוונים"

אילו כלים פרקטיים עשויים לשמש חברות בעת ההתמודדות עם המשבר?
בתחושה שלי, משיק מהווה מוקד ידע בתחומים שנפגעו קשה בתקופת הקורונה. לכן לקחנו על עצמנו לארגן אחת לחודש פורום שבו בעלי תפקידי מפתח, נפגשים עם בכירים מחברות דומות ומקיימים רבי שיח על מנת לשתף הצלחות ואתגרים שחוו. במסגרת רבי השיח עלו פתרונות רבים ומגוונים לדוגמה: ניהול עובדים מרחוק (איך לעבוד נכון מהבית), התמודדות עם בעיות אספקה, עדכון של חוזים והסכמים, יחסים מול ספקים אסטרטגיים ועוד. דבר נוסף שאני ממליץ לקחת בחשבון הוא מענקים שמציעות קרנות לקידום הפיריון המאפשרות למפעלים לקבל מימון ממשלתי להשקעות ברצפת הייצור. כמובן שכל לקוח הוא סיפור שונה ואנו יודעים לתת סל של פתרונות שמותאמים לאופי הלקוח ולסיפור המעשה הספציפי.

המשבר מביא איתו הרבה קשיים אך ביחד עם זאת גם הזדמנויות. על מה היית שם את הפוקוס בתור מקבל החלטות בארגונים השונים ?
עבור אחד הלקוחות שלנו גיבשנו תוכנית המבוססת על (SRM (Supplier Resources Management- הצלחנו לייצר, על ידי ממשק מול ספקים מרכזיים, פתרונות משותפים שסייעו להפחית עלויות בתקופה שאין פריבילגיה להוצאות מיותרות. זאת בהחלט העת שחברות ימצאו אוזן קשבת אצל הספקים המרכזיים שלה. כמו כן, דיברנו הרבה על טכנולוגיה. בפרוייקט שביצענו לאחרונה, איפיינו והטמענו (RPA (Robotic Process Automation עבור לקוח מוביל בסקטור הריטייל. הצלחנו להפוך תהליכים רפטטיביים בארגון (כמו הקמת דרישות בהיקפים נמוכים, אישור הזמנות ועוד) לאוטומטיים ולמעשה ייעלנו את ההליכים, שחררנו צווארי בקבוק וחשוב מכל -פינינו את המשאב האנושי לעיסוק בנושאי ליבה .

איזה סוג של ליווי אתה נותן לחברות שמבקשות את ייעוצך בנושא ?
הפרויקטים שאנו מבצעים משתנים בהתאם לדרישות הלקוח. ישנם לקוחות המבקשים פתרונות מוגדרים כגון: התייעלות – לצורך הורדת עלויות הרכש, שיפור תהליכים לצורך העלאת תפוקות בקווי ייצור, תכנון לוגיסטי של מפעל/מחסן. יש לקוחות שמבקשים שנבצע בחינה כללית של התהליכים הארגוניים ונבחן היכן יש הזדמנויות להתייעלות. התוצר המרכזי הינם דוחות הכוללים תוכנית התייעלות על סמך הממצאים שנמצאו בשלב האבחון. לאחר מכן אנו מלווים את הארגון ביישום ההמלצות עד לשלב בו רואים את הצלחה "בעיניים". ההמלצות שלנו מאופיינות בישימות עסקית ובהחזר השקעה.

לסיכום, מהם מבחינתך המפתחות להצלחה בניהול המשבר?
הייתי מחלק את זה לטווחי זמן קצר בינוני וארוך. בזמן הקצר יש לעשות כל מה שניתן על מנת לשמור על שרידות הארגון ולבצע פעולות שמייצרות נזילות גבוהה. בד בבד יש לבצע השקעות שיניבו לנו תוצאות גם לטווח הבינוני והארוך.
בסופו של דבר ככלל יש לזכור שאנו תמיד ניהיה לפני משבר או בתוך משבר ויש לייצר יכולות ניהול בהתאם.

אריה בן שמואלי, מנכ"ל משיק1

אריה בן שמואלי, מנכ"ל משיק